Artyści
James Blunt

Status światowej megagwiazdy uzyskał dzięki pierwszej płycie “Back To Bedlam”, z przebojami: „You’re Beautiful”, “High” oraz “Goodbye My Lover”. Jego drugi album „All The Lost Souls”, przyniósł takie hity jak: “1973”, ”Same Mi... »


Matisyahu

Matisyahu to jeden z najoryginalniejszych artystów, jacy pojawili się w ostatnich latach na światowej scenie muzycznej. Swą twórczość opiera na muzyce reggae, dodając do niej elementy muzyki chasydzkiej, jazzu, hip hopu i beatboxingu. Śpiewa najczęściej po angielsku, choć zdarza mu się także wykonywać... »


RotFront

"RotFront znaczy więcej, niż tylko muzyka: to istotny wkład do międzynarodowych relacji. Tak jak kiedyś Rosjanie uczyli się języka niemieckiego, słuchając Rammsteina, tak obecnie Niemcy śpiewają razem z Rotfront po rosyjsku, ukraińsku a nawet węgiersku" - Wladimir Kaminer (niemiecki pisarz, autor opowiadań,... »


T. Love

Legenda polskiej sceny muzycznej. Zespół założony w 1982 roku w Częstochowie przez Muńka Staszczyka. Początkowo nazywali się T.Love Alternative. Inspirowali się punkiem i nową falą, zespołami takimi, jak: The Clash, Sex Pistols, Buzzocks Jam, Kryzys i Tilt. Jednocześnie pozostawali pod wpływem rytmów... »


Blue Café

Łódzki zespół Blue Café istnieje od 1998 roku. To ośmioosobowa grupa profesjonalnych muzyków, z wokalistką o niezwykle interesującej barwie głosu. Liderem jest klawiszowiec, kompozytor i aranżer – Paweł Rurak-Sokal. Grupa wykonuje muzykę pop z elementami acid jazzu,... »


[dunkelbunt]

[dunkelbunt] czyli Ulf Lindemann oraz jego zespół z pewnością należą do najbardziej wpływowych światowych trubadurów global beatów początku XXI wieku. Ich muzyka jest jak wyimaginowana rzeka. Gdybyś spojrzał na mapę, miałaby ona swoje źródła gdzieś w Indiach, przepływałaby przez Orient na... »


Kana

Francuski zespół Kana istnieje od ponad 10 lat i wydał do tej pory 3 albumy: „Kana” (2000), „Entre freres” (2002), „Internacional” (2010). Sprzedały one się w łącznym nakładzie ponad 100 tys. egzemplarzy, przysparzając grupie dużej popularności w... »


Krystyna Janda

Jedna z najsłynniejszych polskich aktorek, reżyser teatralny i filmowy. Gwiazdorski status zawdzięcza wybitnej grze aktorskiej oraz silnemu charakterowi, który przebija się w każdej z granych przez nią ról. Na profesjonalnej scenie debiutowała w 1976 roku, w wystawianej w warszawskim Teatrze At... »


Edward Dwurnik

Wybitny polski malarz i grafik, jedna z najbardziej rozpoznawalnych osobowości polskiej sztuki współczesnej. Jedyny polski artysta, któremu udało się odnieść międzynarodowy sukces przed transformacją (m.in. udział w "documenta 7" w Kassel w 1982 roku). Także - jedyny artysta, który niezależnie o... »


Wkrótce informacje o pozostałych gwiazdach Life Festival Oświęcim 2011