Blue Café

Blue Café

Łódzki zespół Blue Café istnieje od 1998 roku. To ośmioosobowa grupa profesjonalnych muzyków, z wokalistką o niezwykle interesującej barwie głosu. Liderem jest klawiszowiec, kompozytor i aranżer – Paweł Rurak-Sokal. Grupa wykonuje muzykę pop z elementami acid jazzu, soulu, funky i hip-hopu.

W 2001 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Pomaton, a debiutancka płyta "Fanaberia" miała premierę rok później, 18 maja 2002. Album, zawierający w sumie 17 utworów, nagranych wiosną 2001 roku w studiu Wincjusza Chrósta, spotkał się z wielkim zainteresowaniem, nie tylko w naszym kraju. Zespół został zaproszony na koncerty do Meksyku i Stanów Zjednoczonych. Już pierwszy singiel "Espaniol" został znakomicie przyjęty przez publiczność.

4 grudnia 2003 ukazał się drugi album formacji, zatytułowany "Demi-sec". Wśród gości znaleźli się: Marek Torzewski, Jacek Koman, Rei Ceballo (timbal, conga), Maria Pomianowska (sarangi), Mark Caudle (viola da gamba), Michał Czachowski (sitar), Rubinstein Quartett oraz oryginalne wokalistki z Łowicza.

W roku 2005 zespół opuściła wokalistka Tatiana Okupnik. Jej miejsce zajęła Dominika Gawęda, wybrana w trzyetapowym castingu, w którym wzięło udział ponad 400 dziewczyn.

We wrześniu 2006 odbyła się premiera kolejnego albumu Blue Cafe, "Ovosho”, promowanego przez singiel "Baby, baby".11 kwietnia 2008 r zespół wydał czwartą płytę pt. "Four Season", a promujące ją utwory "Czas nie będzie czekał" i "Niewiele mam" stały się hitami i przez wiele tygodni nie schodziły z pierwszych miejsc list przebojów.

W lutym 2011 roku, ukazał się singiel "Buena", zapowiadający piąty w dyskografii zespołu album, "DaDa" (premiera – marzec 2011).

Obecnie trzon zespołu stanowią: Paweł Rurak Sokal- instr. klawiszowe, gitara i Dominika Gawęda- wokal oraz Michał Niewiadomski- puzon, Piotr Sławiński- trąbka, Sebastian Kasprowicz- gitara, Marcin Markuszewski- gitara basowa i Łukasz Moszczyński- perkusja.