[dunkelbunt]

[dunkelbunt]

[dunkelbunt] czyli Ulf Lindemann oraz jego zespół z pewnością należą do najbardziej wpływowych światowych trubadurów global beatów początku XXI wieku. Ich muzyka jest jak wyimaginowana rzeka. Gdybyś spojrzał na mapę, miałaby ona swoje źródła gdzieś w Indiach, przepływałaby przez Orient na zachód w kierunku Bałkanów i dalej. Reggae, dub, hip-hop oraz dancehall spotykają tu electro-swing, bałkańskie beaty oraz miejską muzykę klezmerską.

Ulf Lindemann - kompozytor, producent, DJ - urodził się w 1979 roku w Hamburgu ale od 2001 roku mieszka w Wiedniu. Dzięki swojej muzyce zwiedza cały świat: Nowy Jork, Melbourne, San Francisco, Barcelona, Istanbuł, Paryż, Londyn czy Cape Town to tylko niektóre punkty jego niekończącej się podróży prezentującej melanż miejskiej muzyki świata. Dzięki współpracy m.in. z takimi artystami jak Harry Stojka, Waldeck, Fanfare Ciocarlia, Amsterdam Klezmer Band, Solo Moderna, Boban Markovic Orkestra, 17 Hippies, 5nizza, Balkan Beat Box, !Deladap czy Stefano Miele, wciąż poszerza i odtwarza swój wyjątkowy muzyczny wszechświat.

„Świat oferuje zapierającą dech w piersiach wielobarwność w muzyce. Nie przeszłoby mi nawet przez myśl skupienie się tylko na jednym stylu. Podczas występów podróżujemy po świecie razem z naszą publicznością Pozbawieni czasowych ram tańczymy w różnych krajach i na różnych kontynentach, upijając się nieskończonym pięknem muzyki.” - Ulf Lindemann

Dyskografia zespołu (albumy):
2003: Wackelkontakt
2004: Mandeltraeume
2005: Balkan Hot Step
2007: Morgenlandfahrt
2009: Sun Dub – A Spicy Blend
2009: Raindrops & Elephants – Piranha ReInterpretations
2010: Sun Dub Vol. 2 - A Spicy Blend

Koncertowy skład zespołu:
Cloud Tissa - wokal, instrumenty perkusyjne, elektronika, instrumenty klawiszowe
Hidan Mamudov - klarnet, efekty
Jimi D - wokal, gitara, bass, beatbox
El Pirado - trąbka, instrumenty dęte
Dr Schimansky - instrumenty perkusyjne, elektronika, wokale, overduby, beatbox
Mr Dunkelbunt - fortepian, syntezator, wokal, gramofony, beatbox

Oficjalna strona internetowa:
http://www.dunkelbunt.org

Galeria [dunkelbunt]