[Dunkelbunt] i Kana nowymi wykonawcami II Life Festiwal w Oświęcimiu

W ramach II Life Festival Oświęcim 17 czerwca na Rynku Starego Miasta w Oświęcimiu odbędzie się koncert „Artyści Świata”, na którym obok Blue Cafe z towarzyszeniem wykonawców z Polski i Jamajki, zagrają zespoły Kana oraz [Dunkelbunt].

Kana to siedmioosobowy, energetyczny skład pochodzący z Francji. Artyści mieszają w swojej twórczości elementy reggae, muzyki soul i rytmów kubańskich. Śpiewają po francusku, angielsku, jamajsku, hiszpańsku i portugalsku, a ich teksty mówią o ekologii, tolerancji i innych ważnych kwestiach, z którymi mierzy się współczesny świat.

Zespół [dunkelbunt] jest formacją, na czele której stoi Ulf Lindemann - kompozytor, producent i DJ urodzony w Hamburgu, ale od 2001 roku mieszkający w Wiedniu. Muzyka [dunkelbunt] jest jak rzeka, mająca źródła gdzieś w Indiach, przepływająca przez Orient na zachód, w kierunku Bałkanów i dalej. Reggae, dub, hip-hop oraz dancehall spotykają tu electro-swing, bałkańskie beaty oraz miejską muzykę klezmerską.

Na koncercie Artyści Świata wystąpi również anonsowana wcześniej łódzka grupa Blue Cafe, z towarzyszeniem artystów z Polski i Jamajki. Zespół kierowany przez Pawła Ruraka-Sokala przygotowuje się do wydania nowej płyty „Dada”, promowanej przez przebojową piosenkę „Buena”.

Znany jest już także pełen program koncertu finałowego II Life Festiwal w Oświęcimiu. 18 czerwca 2011 na stadionie MOSiR, wystąpi gwiazda główna festiwalu – James Blunt, a także Matisyahu, T.Love oraz zespół RotFront.