T.Love w Oświęcimiu

18 czerwca 2011 podczas finałowego koncertu II Life Festival Oświęcim, na stadionie MOSiR w Oświęcimiu zagra legenda polskiej sceny muzycznej - zespół T.Love. Grupa wystąpi obok takich gwiazd jak James Blunt, Matisyahu oraz wielonarodowy skład z Berlina - zespół RotFront.

Life Festival Oświęcim to inicjatywa, która zrodziła się z potrzeby przełamywania stereotypów kulturowych i przekazywania ducha tolerancji. Głównym celem festiwalu jest budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi, a w konsekwencji potępienie rasizmu i antysemityzmu.

„Organizacja festiwalu na rzecz pokoju w Oświęcimiu to bardzo dobry pomysł. W miejscu naznaczonym traumą zgromadzą się ludzie, którzy podpisują się pod ideą pokoju i przełamywania stereotypów, a muzyka i inne formy sztuki są najlepszym środkiem wyrazu tych idei. Jestem przekonany, że w Oświęcimiu zobaczę kilkanaście tysięcy uśmiechniętych osób otwartych na muzykę i wiem, że dla mnie będzie to występ niezwykły, właśnie ze względu na przyświecającą mu pozytywną ideę” – powiedział Muniek Staszczyk, założyciel i lider grupy T.Love.

Life Festival to przede wszystkim wydarzenie muzyczne. Jako jedna z najbardziej prestiżowych i wielokulturowych imprez w Polsce, gromadzi artystów pochodzących z różnych krajów i kontynentów. Podczas II Life Festival Oświęcim zagrają tacy artyści jak: James Blunt, Matisyahu, RotFront, Kana, Blue Cafe i Dunkelbunt. Do tegorocznej edycji festiwalu organizatorzy zaprosili również wybitnych przedstawicieli innych dziedzin sztuki. W ramach festiwalu wystawiony zostanie spektakl „Biała Bluzka” z Krystyną Jandą w roli głównej. Odsłonięty zostanie także mural autorstwa jednego z najwybitniejszych polskich malarzy i grafików – Edwarda Dwurnika. O kolejnych artystach II Life Festival Oświęcim będzie można przeczytać już wkrótce.