News

Kana i [dunkelbunt] kolejnymi gwiazdami koncertu Artyści Świata

Środa, 23 marca 2011 (10:00)

Francuski zespół Kana oraz austriacki [dunkelbunt] – to kolejne dwie gwiazdy koncertu Artyści Świata, który odbędzie się 17 czerwca, w ramach Life Festival 2011. Tego samego wieczoru na scenie na Rynku Starego Miasta w Oświęcimiu pojawi się również grupa Blue Cafe ze swoimi międzynarodowymi przyjaciółmi.

Kana to siedmioosobowy, energetyczny skład, mieszający w swojej twórczości elementy reggae, muzyki soul i kubańskich rytmów. Śpiewają po francusku, angielsku, jamajsku, hiszpańsku i portugalsku – o ekologii, tolerancji i innych ważnych sprawach.

[dunkelbunt] jest formacją, na czele której stoi Ulf Lindemann - kompozytor, producent, DJ, urodzony w Hamburgu, ale od 2001 roku mieszkający w Wiedniu.

Ich muzyka jest jak wyimaginowana rzeka, mająca źródła gdzieś w Indiach, przepływająca przez Orient na zachód, w kierunku Bałkanów i dalej. Reggae, dub, hip-hop oraz dancehall spotykają tu electro-swing, bałkańskie beaty oraz miejską muzykę klezmerską.

Przeczytaj więcej o Kana i [dunkelbunt].

Na koncercie Artyści Świata wystąpi również anonsowana wcześniej łódzka grupa Blue Cafe, z towarzyszeniem artystów z Polski i Jamajki. Zespół kierowany przez Pawła Ruraka-Sokala przygotowuje się do wydania nowej płyty „Dada”, promowanej przez przebojową piosenkę „Buena”.