News

T.Love i RotFront na finałowym koncercie

Środa, 16 marca 2011 (10:00)

Zespoły T.Love oraz RotFront – to kolejni wykonawcy finałowego koncertu Life Festival Oświęcim 2011. W ten sposób poznaliśmy komplet artystów, którzy w sobotę, 18 czerwca, pojawią się na scenie na stadionie MOSiR w Oświęcimiu.

Grupy T.Love nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi muzyki w Polsce. Legendarna formacja, kierowana od niemal 30 lat przez Muńka Staszczyka, ma na koncie 15 albumów i takie hity, jak: „Warszawa”, „I Love You”, „Wychowanie”, „Chłopaki nie płaczą”, „King” czy „Bóg”. Zespół jest w świetnej formie, co udowodnił m.in. podczas niedawnego koncertu w szwedzkim klubie Göta Källare w Sztokholmie.

RotFront to pochodzący z Berlina wielonarodowy skład, który wschodnioeuropejskie brzmienia (polka, muzyka klezmerska) podgrzewa energią żarzących się południowych rytmów ska czy cumbia. W ich muzyce nie ma żadnych barier, wschód spotyka zachód, a północ brata się z południem. W składzie znajdują się muzycy z Ukrainy, Węgier, Niemiec, USA i Australii. Hiphopowy MC, akordeonista, sekcja dęta i zjawiskowa węgierska wokalistka – to tylko część tej energetycznej ekipy, która podczas koncertu potrafi rozruszać nawet najbardziej oporną publiczność.

T.Love i Rotfront to kolejne gwiazdy finałowego koncertu Life Festival Oświęcim 2011, obok Jamesa Blunta i Matisyahu.

Przeczytaj więcej o T.Love i RotFront.