Wydarzenia
Najlepsze plakaty nagrodzone

Znamy już wyniki konkursu na plakat o tematyce antydyskryminacyjnej. Najlepsze, zdaniem jury, prace nadesłali: Justyna Gołębiewska, Joanna Sułek oraz Wojciech Wysogląd. Konkurs, w którym brali udział uczniowie polskich szkół wszystkich szczebli, organizowały wspólnie: Centrum Żyd... »


Biała Bluzka

Opis spektaklu: „Biała bluzka” oparta na opowiadaniu Agnieszki Osieckiej to historia o miłości niemożliwej, bo miłości do opozycjonisty. Historia kobiety nie mogącej sobie poradzić ze sobą i z Polską lat stanu wojennego. Tytułowa biała bluzka była marzeniem i znakiem przystosowa... »


Żywa Biblioteka i S.E.N. „Meritum”

Żywa Biblioteka „Żywa Biblioteka” działa w sposób analogiczny jak normalna biblioteka. Czytelnicy przychodzą i wypożyczają książkę na określony czas. Gdy skończą ją czytać, zwracają ją do biblioteki i mogą wypożyczyć kole... »


Gotujemy dla Pokoju!

Podobnie jak przed rokiem, także podczas tegorocznego Festiwalu dla Pokoju młodzi kucharze z Polski, Niemiec i Francji zapraszają na degustację potraw regionalnych. Swoje umiejętności zaprezentują w dniu 17.06 o godzinie 17.00 na oświęcimskim Rynku. Projekt „Gotujemy dla Pokoju!” realizowany jest z okazj... »


Koncert symfoniczny

11 czerwca 2011, w ramach II Life Festival Oświęcim - 2011, odbędzie się jedyny w swoim rodzaju koncert krakowskiej Orkiestry Filharmonii im. Karola Szymanowskiego z udziałem solistów Opery Wiedeńskiej i Dalibora Karvaya – jednego z najwybitniejszych skrzypków młodego pokolenia. Podczas k... »